Rewelacyjna metoda termoizolacji

W poprzednich latach metoda termoizolacji bazującej na natrysku pianki poliuretanowej (ang. spray insulation foam) zyskuje sobie coraz znacznie większą wziętość. Nie ma w tym nic ekscentrycznego, bowiem metoda ta znamionuje się licznymi atutami,

jakich trudno nie uznać, takimi jak niezwykle wysoka wytrzymałość na szkodliwe chemiczne elementy, szansę stosowanie nawet w krańcowych warunkach cieplnych (od +50 do 100 stopni Celsjusza), praktycznie zerowa skłonność na pleśń i grzyby, łatwość i wygoda jeżeli chodzi o użycie, brak negatywnych dla środowiska skutków łączących się z jej zastosowaniem i wiele innych.

Wykorzystanie

Piankę poliuretanową możemy zastosować wewnątrz pokoi, na murach i suficie, zewnętrznie (na graniach), możemy także użyć tego materiału do wzmocnienia konstrukcji przez napełnienie pianką jej pustych elementów (taka pianka musi być jednakże o wiele bardziej odporna na ściskanie aniżeli inne jej postaci). Pianka poliuretanowa bardzo dobrze sprawdza się także w termoizolacji zbiorników.

Po czym odróżnić piankę spray insulation foam dobrej jakości?

Wzniosłej formy pianka poliuretanowa powinna cechować się w szczególe solidnością, szczelnością i wysoką wydajnością. Jej zastosowanie oprócz izolacji cieplnej może do tego zaowocować na przykład wygłuszeniem i rozkosznym dla oka następstwem wzrokowym (bez wątpliwości przy inteligentnym naniesieniu). Ma także wypełniać szczeliny w całości, nie zostawiając pustych powierzchni. To niezwykle ważne jeżeli chodzi o odporność izolacji, bowiem w pustych przestrzeniach ma okazję pojawić się wilgoć, a w konsekwencji grzyby. Większa część podmiotów stosujących piankę poliuretanową wysokiej jakości proponuje także swoim kontrahentom gwarancję nawet na kilkadziesiąt lat. Ze względu na atrybuty tego materiału właściwe firmy są w stanie sobie na to zezwolić i jeżeli usługodawca nie chce udzielić nam gwarancji – może to wzbudzić nasze podejrzenia odnośnie jakości stosowanego przez niego artykułu. Na izolacji nie warto oszczędzać – jeżeli jest ona odpowiednio wykonana zezwoli nam to przez lata uniknąć remontu i połączonych z nim wydatków.

Więcej na ten temat odszukasz:

Comments closed.