Pianka Icynene – krótka charakterystyka wyrobu.

Na rynku budowniczym ciągle pojawiają się nowiutkie założenia techniczne. Jakieś artykuły, nie do wyobrażenia do tej pory, dzisiaj z uznaniem używamy na budowach. Przykładem może okazać się izolacja biurowców, co przywdziewa raz po raz nowiutkie odmiany. Niezależnie od tego czy pragniemy ocieplać ściany czy sufit to odszukamy na rynku artykuły, jakie uczynią to w tryb banalny i prędki. Co najważniejsze również ich koszt nie powala na kolana, jest do przełknięcia dla prostego klienta. Jednym z takich produktów jest pianka zwana Icynene, przy zastosowaniu jakiej jesteśmy w stanie stworzyć ocieplenie metodą natryskową.

Do tego czasu w specjalizacji ociepleń rządziła wełna oraz styropian, jednak aktualnie pojawił się dla nich nowatorski rywal i ekstra, zwycięży na tym jedynie i wyłącznie kontrahent.
iycene
Wspomniana uprzednio pianka cechuje się efektywnością, nieduża miara pianki ma pokaźniejszą wartość termoizolacyjną niż niemal 2 razy więcej wełny mineralnej. Jest to atut, którego nie wolno przecenić. Adresat jest coraz bardziej uświadomiony i przeto również przykładamy coraz pokaźniejszą rangę do bezpieczeństwa i ekologii użytych przez nas budulców. Skupmy się na tym pierwszym. A więc pianka Icynene jest materiałem samogasnącym, co w oczywisty sposób przeciwdziała rozprzestrzenianiu się potencjalnego pożaru. Co ważne producent pianki zapewnia, że nie odkryjemy w niej żadnych toksycznych kompozytów, ani takich, jakie w jakiś sposób mogłyby nam szkodzić. Sposób położenia pianki (natrysk) pozwala na dokładne pokrycie powierzchni, przeniknięcie w każdą szczelinę, co jest w dużym stopniu łatwiejsze niż w wypadku użycia wełny czy styropianu. Każdy fragment dachu będzie właściwie zaizolowany. Zanika również kłopot niedobrze spasowanych komponentów jak na przykład kasetonów styropianowych. Pianka buduje całokształt, a przy tym pracuje razem z domem. Kolejną wartością takiego założenia jest prędkość wypełniania. Zaizolowanie powyżej stu pięćdziesięciu metrów kwadratowych powierzchni pochłania blisko dziesięciu godzin.
domek zimny
Jest to rezultat godny pozazdroszczenia. Paroprzepuszczalność i odporność na przewiewy stoją na nadzwyczaj wysokim poziomie, można bez problemu konfrontować je ze styropianem czy wełną mineralną. Materiał oddycha, a w dodatku ogranicza podmuchy wiatru. Warto zobaczyć, że wytwórca pianki zapewnia na nią aż 25 lat gwarancji, co powinno dać nam do dumania. Sporo wiadomości odnajdziemy tu, między innymi na rzecz własności akustycznych pianki, jakie również stoją na wysokim pułapie. Jak można się domyśleć patrząc na porękę, jaką oferuje wytwórca pianki, jest ona trwała i w istocie z trudem ją zniszczyć. Co najważniejsze zachowuje swoje właściwości izolacyjne, więc nie musimy się niepokoić, że za 5 czy dziesięć lat towar przestanie realizować swe funkcje. Pianka Icynene to półprodukt, na który możemy śmiało postawić.

Comments closed.