Czar Doliny Sanu

Piękne Beskidy Wschodnie

Bieszczady są grupą niewysokich gór usytuowanych w Karpatach Wschodnich. To urocze miejsce wyróżniające się swoistą pogodą, rzadką w Polsce roślinnością oraz zwierzyną jak również niecodziennym ułożeniem cieków wodnych i grzbietów górskich. Choć nie należą do wysokich łańcuchów górskich w naszym kraju, to mimo wszystko spacery w tej części Karpat dostarczają ludziom niespodziewanej uciechy.

Szlaki turystyczne wizytowane są każdą porą a sąsiadowanie z obszarami chronionymi zlokalizowanymi na terytorium Ukrainy i Słowacji umila przebywanie w górach.

Zapierająca dech w piersiach Dolina Sanu

pola i góry
Rozległy obszar leżący na terenie Doliny Sanu jest najpiękniejszym regionem Bieszczadów. Formuje obszar ochronny wokół Bieszczadzkiego Parku Narodowego tym samym chroni przed wpływem działań ludzkich. Specyficzną aurę tworzą niemłode leśne ostępy, które tworzą schronienie dla rzadkich zwierząt. Bycie w tym pięknym zakątku może być urozmaicona różnymi doświadczeniami. Imprezy integracyjne zorganizowane dla turystów, cudowne ścieżki przyrodnicze, nietypowe rzeźby terenu i szczególna bioróżnorodność powodują, że wizytujący chętnie powracają do tego zakątka Ziemi. Wizyta w parku nie jest związane tylko z podziwianiem jego roślinności ale również z możliwością bycia w specjalnym obszarze Ochrony Siedlisk i ptaków.

Najlepsze góry na wakacje

Na terenie parku znajduje się kilka wsi. Goście nocują górskich chatach i ośrodkach wczasowych jakie sąsiadują z z obszarami leśnymi. Ciekawą możliwość wypoczynku dostarcza http://www.zielonapolana.com.pl/. Jest to ośrodek zlokalizowany w pięknej okolicy u wrót Bieszczad dostarczy mnóstwo atrakcji dla całej rodziny ale również obozowiczom. Gdyż mogą doświadczyć niespotykaną ilość przyjemności, wśród których są imprezy integracyjne, edukacja przyrodnicza i spływy kajakiem.
szczyt gór
Bieszczadzkie góry wydają się najlepszym zakątkiem do odpoczynku.Nie ma tu tylu turystów tak jak w Zakopanym a rzadkie okazy fauny i flory urozmaicają przebywanie w tej części kraju. Niewysokie Bieszczady bywają najbardziej niezawodnym lekiem na odstresowanie. Dostarczają moc i umożliwiają prawdziwy relaks.

Comments closed.